Príbeh lásky, kedy čas nič nezmenil.

Krásny slnečný deň a ja sa mám stretnúť s nevestou a ženíchom . Prirodzene očakávam vystresované postavičky plné neistoty a nervov. Na moje prekvapenie boli Tánička a Paľko plný úsmevov a láska im žiarila z očí. Pôsobili dojmom čerstvo zaľúbeného páru kedy si nie jeden povie, že pravdepodobne sa poznajú dostatočne krátko na to aby boli zamilovaný až po uši. Pri pohľade na dvoch mladých ľudí čo plánujú svadbu si vždy v kútiku srdca hovorím: Ako dlho im to vydrží? Bude to láska alebo pobláznenie? Títo dvaja však mali vo všetkom voľajako podozrivo jasno. Počuli ste už o 20 ročnom pláne? Vraj každý z nás v podvedomí taký plán má a títo dvaja vyzerali, že im kompletne celý vychádza. Po dohodnutí detailov našej spolupráce som odchádzala s pocitom, že to bude výborná svadba a vôbec som sa nemýlila. A to som v tedy ešte ani netušila , že to čo sa mi zdalo ,že vidím a viem bola len špička ľadovca toho akú lásku títo dvaja k sebe majú.
Paľko nie je ten typ typického nafúkaného frajera, ktorého ego kričí na kilometre. Jednoduchý skromný chlapec akoby povedal môj manžel. Dlhú dobu som nevidela ženícha čo by tak intenzívne prežíval emočne svadbu ako Paľo a to nám bolo s manželom veľmi sympatické.Nevesta, Táničku asi ani netreba komentovať. Jedno ryšavé veselé šidielko plné energie. Pri takej žene sa muž nikdy nenudí. Jej autentickosť bola evidentná pri každej snímke, kedy si nerobila ťažkú hlavu z hlúpostí, ktoré bežne riešia nevesty v deň sobáša.


Zažila som svadby i v daždi i v snehu , občas príde i veľký vietor. Ale jediný vietor ktorý nám v deň svadby fúkal popod šaty bol ten, ktorý zabezpečoval pohyb všetkých iniciatívnych svadobčanov. Po dlhej dobe som na svadbe nebola ako pracovník ale ako divák v kine. A bola to komédia, ktorá ma bavila.Miestami som sa cítila akoby som sledovala Slunce, seno, jahody.
Potom to nabralo štýl filmu v štýle Vesničko má stredisková.


Obrad bol v malom kostole v Tomášovciach. Mal takú nevypovedanú atmoseféru.
Mladí si to nerozmysleli a povedali si svoje áno :)Keď mám byť úprimná, už pri východe som myslela len a len na jedlo a predstavovala som tie punčové rezy, ktoré mám na svadbách najradšej. Nesklamali ma a tie moje favoritky na hostine predsa len boli a boli famózne.

A za dobrým jedlom neotáľala ani pekná a v detailoch iná výzdoba než som zvyknutá.