Fotenie detičiek

Mnohé mamičky sa ma pýtajú ako u nás prebieha fotenie maličkých detičiek a preto som si pre vás nachystal kratučký popis čo od takého fotenia čakať.


Téma fotenia

Dôležité je určiť si akú tému by malo mať fotenie. Podľa zvolenej témy vyrábam rekvizity a pripravujem si potrebnú techniku a priestory. Napríklad téma zasnené dieťa. Vieme vytvoriť jemné decentné doplnky pre dodanie správnej atmosféry alebo vytvoriť kreatívnu fotomontáž.Vek dieťaťa

Každé dieťa je iné a preto nemôžeme zvoliť ten istý štýl fotky na každé jedno. Napríklad deti do 3 mesiacov sa nesmú fotiť s bleskom pretože by im to mohlo spôsobiť zdravotné problémy. Pri newborn fotení je nevyhnutné zadať presnú veľkosť bábätka aby sme vedeli aké rekvizity sú potrebné. Taktiež treba brať do úvahy harmonogram dieťaťa kedy zvykne spinkať apd. aby sme tomu prispôsobili čas fotenia.
Čo si priniesť so sebou?


Tak začnime pri tých najmenších

- obľúbenú hračku na upútanie jeho pozornosti pri fotení

- S.O.S výbava ako sú plienky,náhradne oblečenie, vlhčené utierky

- sunar alebo iný druh jedla

- detský olejček


Pri väčších deťoch odporúčame

- desiata aby neboli nervózne pri dlhom fotení

- aspoň dve variácie oblečenia

- mať dieťa poistené aby v prípade vzniknutej škody, ako je napríklad poškodenie fototechniky, poisťovňa preplatila škodu.Škoda zapríčinená dieťaťom v inom prípade musí byť v plnej výške uhradená rodičmi.Ako prebieha fotenie s malými deťmi?


Dôležité je aby sa ma dieťa ako fotografa nebálo a vytvorilo si ku mne dôveru preto sa snažím si ho pred každým fotením zobrať do náruče predstaviť mu ateliér a fotoaparát aby ho technika nevystrašila. Nebojte sa ak sa rozplače. Fotenie prerušíme a na chvíľku sa pohráme môžme si pozrieť rozprávku alebo malého nakŕmiť. U nás sa nikam neponáhľame. Fotenie sa prispôsobí dieťaťu a jeho pocitom. Ak sa mu nepáči fotenie pri zábleskovom svetle budeme fotiť v exteriéry.


Už teraz sa tešíme na Vašu návštevu.

Sofia Vašš -fotograf

60 views0 comments