Krásny slnečný deň a ja sa mám stretnúť s nevestou a ženíchom . Prirodzene očakávam vystresované postavičky plné neistoty a nervov. Na moje prekvapenie boli Tánička a Paľko plný úsmevov a láska im žiarila z očí. Pôsobili dojmom čerstvo zaľúbeného páru kedy si nie jeden povie, že pravdepodobne sa poznajú dostatočne krátko na to aby boli zamilovaný až po uši. Pri pohľade na dvoch mladých ľudí čo plánujú svadbu si vždy v kútiku srdca hovorím: Ako dlho im to vydrží? Bude to láska alebo pobláznenie? Títo dvaja však mali vo všetkom voľajako podozrivo jasno. Počuli ste už o 20 ročnom pláne? Vraj každý z nás v podvedomí taký plán má a títo dvaja vyzerali, že im kompletne celý vychádza. Po dohodnutí detailov našej spolupráce som odchádzala s pocitom, že to bude výborná svadba a vôbec som sa nemýlila. A to som v tedy ešte ani netušila , že to čo sa mi zdalo ,že vidím a viem bola len špička ľadovca toho akú lásku títo dvaja k sebe majú.
Paľko nie je ten typ typického nafúkaného frajera, ktorého ego kričí na kilometre. Jednoduchý skromný chlapec akoby povedal môj manžel. Dlhú dobu som nevidela ženícha čo by tak intenzívne prežíval emočne svadbu ako Paľo a to nám bolo s manželom veľmi sympatické.Nevesta, Táničku asi ani netreba komentovať. Jedno ryšavé veselé šidielko plné energie. Pri takej žene sa muž nikdy nenudí. Jej autentickosť bola evidentná pri každej snímke, kedy si nerobila ťažkú hlavu z hlúpostí, ktoré bežne riešia nevesty v deň sobáša.


Zažila som svadby i v daždi i v snehu , občas príde i veľký vietor. Ale jediný vietor ktorý nám v deň svadby fúkal popod šaty bol ten, ktorý zabezpečoval pohyb všetkých iniciatívnych svadobčanov. Po dlhej dobe som na svadbe nebola ako pracovník ale ako divák v kine. A bola to komédia, ktorá ma bavila.Miestami som sa cítila akoby som sledovala Slunce, seno, jahody.
Potom to nabralo štýl filmu v štýle Vesničko má stredisková.


Obrad bol v malom kostole v Tomášovciach. Mal takú nevypovedanú atmoseféru.
Mladí si to nerozmysleli a povedali si svoje áno :)Keď mám byť úprimná, už pri východe som myslela len a len na jedlo a predstavovala som tie punčové rezy, ktoré mám na svadbách najradšej. Nesklamali ma a tie moje favoritky na hostine predsa len boli a boli famózne.

A za dobrým jedlom neotáľala ani pekná a v detailoch iná výzdoba než som zvyknutá.

Páčilo sa mi i zloženie hostí a ich nadšenie zapojiť sa do všetkých aktivít, ktoré sa na svadbe objavili. Prehovorila som ich i na takúto parádnu fotečku.

A hneď po tejto aktivite nás čakal svadobný tanec kedy mi úplne docvaklo s kým mám to dočinenia. Že sa tento krát nebavíme o láske čo zbĺkla a o chvíľu spľasne.

Viete ako sa hovorí, teda aspoň tu u nás, Ľúbim ťa jak koňa. Tak toto je ten prípad. Po parkete lietali dvaja čo splývali v jedno. Paľko sa na Táničku díval ako Leonardo Di Caprio na Kate Winslet, keď v Titanicu schádzala zo schodov, Romantika, že by sa dala krájať.O tanečné kreácie nebola núdza ani na parkete. Atmosféra ma natoľko strhla až som neodolala a pri niektorých pesničkách som sa zapojila do tanca spolu so svadobčanmi.
Celkovú atmosféru asi najlepšie vystihne video, ktoré už spolu s manželom pripravujeme ale pridávam zopár záberov, ktoré by ju mohli letmo vykresliť.Táto je moja najobľúbenejšia :) Žena s peniazmi v rukách to je zvesť blížiacej sa katastrofy a ženích v pozadí to asi už tuší :DAle najpodstatnejšia fotka v mojom fotoaparáte chýbala a to tá , ktorá hovorí za všetko.


Táni prepáč ale táto fotka by tu chýbala. A myslím, že nepotrebuje veľa vysvetlení. Tie dve tvory mali toľko šťastia , ktoré sa niekomu nepodarí ani za celý život a to nájsť svoju spriaznenú dušu na cestu životom a to ešte na jeho začiatku.


Prajem Vám aby ste spolu boli už naveky, lebo Láska tá nikdy nezlyháva.440 views0 comments

Už od začiatku februára nás ľahko nájdete na adrese Spišské Vlachy,Hornádska 4. Naše sídlo zdobí táto nádherná tabuľa od @saal-digital.cz ( za perfektnú spoluprácu ďakujeme). Tešíme sa na Vaše návštevy. V prípade,že nás nemôžte kontaktovať osobne volajte nám na tel.čísle 0917759592 alebo nám píšte na email: fotograf@sofiavass.sk

26 views0 comments

Mnohé mamičky sa ma pýtajú ako u nás prebieha fotenie maličkých detičiek a preto som si pre vás nachystal kratučký popis čo od takého fotenia čakať.


Téma fotenia

Dôležité je určiť si akú tému by malo mať fotenie. Podľa zvolenej témy vyrábam rekvizity a pripravujem si potrebnú techniku a priestory. Napríklad téma zasnené dieťa. Vieme vytvoriť jemné decentné doplnky pre dodanie správnej atmosféry alebo vytvoriť kreatívnu fotomontáž.Vek dieťaťa

Každé dieťa je iné a preto nemôžeme zvoliť ten istý štýl fotky na každé jedno. Napríklad deti do 3 mesiacov sa nesmú fotiť s bleskom pretože by im to mohlo spôsobiť zdravotné problémy. Pri newborn fotení je nevyhnutné zadať presnú veľkosť bábätka aby sme vedeli aké rekvizity sú potrebné. Taktiež treba brať do úvahy harmonogram dieťaťa kedy zvykne spinkať apd. aby sme tomu prispôsobili čas fotenia.
Čo si priniesť so sebou?


Tak začnime pri tých najmenších

- obľúbenú hračku na upútanie jeho pozornosti pri fotení

- S.O.S výbava ako sú plienky,náhradne oblečenie, vlhčené utierky

- sunar alebo iný druh jedla

- detský olejček


Pri väčších deťoch odporúčame

- desiata aby neboli nervózne pri dlhom fotení

- aspoň dve variácie oblečenia

- mať dieťa poistené aby v prípade vzniknutej škody, ako je napríklad poškodenie fototechniky, poisťovňa preplatila škodu.Škoda zapríčinená dieťaťom v inom prípade musí byť v plnej výške uhradená rodičmi.Ako prebieha fotenie s malými deťmi?


Dôležité je aby sa ma dieťa ako fotografa nebálo a vytvorilo si ku mne dôveru preto sa snažím si ho pred každým fotením zobrať do náruče predstaviť mu ateliér a fotoaparát aby ho technika nevystrašila. Nebojte sa ak sa rozplače. Fotenie prerušíme a na chvíľku sa pohráme môžme si pozrieť rozprávku alebo malého nakŕmiť. U nás sa nikam neponáhľame. Fotenie sa prispôsobí dieťaťu a jeho pocitom. Ak sa mu nepáči fotenie pri zábleskovom svetle budeme fotiť v exteriéry.


Už teraz sa tešíme na Vašu návštevu.

Sofia Vašš -fotograf

60 views0 comments